רפואה ומשפט - טיפול בחרדות ע"י פסיכולוג או פסיכיאטר

דרכי טיפול בחרדות - טיפול פסיכולוגי או תרופתי

חרדה - מידע והסבר על טיפול של פסיכולוג או פסיכיאטר

מדינת ישראל אינה המדינה הבטוחה והרגועה ביותר בעולם, תושבים רבים בארץ סובלים מבעיות חרדה, בין אם כתוצאה מחוויות טראומטיות, או מסיבות אחרות. אז מה הסימנים וכיצד חולה במדינת ישראל יכול לקבל דרך מערכת הבריאות טיפול של פסיכולוג או פסיכיאטר בחרדה? לפניכם סיפור אמיתי.

מהי חרדה וכיצד מזהים אותה?

חרדה היא תופעה המתאפיינת בפחד מרעיון של דבר ולא מהדבר עצמו. הרבה אנשים לוקים בה. אנשים כמו גל, מגיל צעיר. ניתן לטפל בה באמצעות פסיכולוג, פסיכיאטר, או בדרכים אחרות.

גל סובלת מחרדת קהל, המלווה אותה בכל תחומי חייה ומשפיעה עליהם לרעה. כשגל נמצאת בסביבת אנשים רבים החרדה משתלטת עליה והיא מחפשת את הדרך המהירה ביותר לברוח מהמקום. מצב זה הנו מצב בר טיפול, אך יש להתאים לגל את הטיפול המתאים לה.

גל היא בחורה צעירה לפני גיוס, מבחינה רפואית היא בריאה לחלוטין וכשירה להתגייס לצה"ל, אך מטבע הדברים, היא מודאגת מהפן החברתי ומהמסגרת החדשה (רבת המשתתפים) שתגיע אליה. מצב זה עלול לפגוע בשירות הצבאי שלה והיא בלחץ לטפל בחרדה לפני הגיוס לצה"ל.

"אני סובלת מקושי להימצא במקומות הומי אדם עוד מגיל צעיר", מספרת גל, "בהתחלה לא ידעתי שזו חרדה אבל לבסוף הבנתי במה בדובר. למדתי להסתדר בחיי כמו שהם כיום, אך המעבר למסגרת חדשה, הדורשת אינטראקציה עם אנשים מדאיגה אותי ומדרבנת אותי למצוא טיפול לחרדה. ניסיתי טיפול תרופתי אך הוא לא עזר. כרגע אני מחפשת טיפול שיעזור לי להיפטר מהחרדה שמלווה אותי כל חיי."

כמוצא אחרון לטיפול גל פונה לקליניקה של ד"ר אורה גולן בנחשולים המתמחה בתחום טיפול בחרדות. בארבעה מפגשים קצרים, ד"ר אורה גולן עוזרת למטופלים להיפטר ממטענים רגשיים ומחרדות. גל עברה את הטיפול אצל ד"ר גולן ולאחר ארבעה מפגשים אותו קושי ממנו סבלה עוד מילדותה - כבר לא חלק מחייה.

"לפני הטיפול, אני לא הבנתי כמה חרדה יכולה לעכב אדם. במבט לאחור אני יכולה לראות שאותי היא עיכבה בכל היבט בחיי ועכשיו אני מרגישה שאני יכולה להתחיל מחדש. למדתי להתמודד, במקום לברוח ועכשיו אני מרגישה תחושת פספוס ענקית שלא טיפלתי בעצמי קודם, אבל אחרי סיום הטיפול אני לא יכולה לחכות להתחיל את השירות הצבאי שלי וכשהחרדה כבר לא מהווה מכשול אני בטוחה שהכל ישתפר."

ד"ר אורה גולן

ד"ר אורה גולן מטפלת בחרדות ומטענים רגשיים כבר 20 שנה. בשיטה חדשנית אשר יעילה לזמן ממושך ועם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד ד"ר גולן עוזרת לאנשים רבים, כמו גל, להמשיך בחייהם, ולהניח את החרדות מאחוריהם.

למידע על סוגיות אתיקה בטיפול פסיכולוגי, לחץ כאן: פסיכולוג1. מטופל של אורה
עדי (18.11.2009)
2. ד"ר גולן
בתיה (23.04.2010)


מאמרים אחרונים

קישורים

חיפוש באתר

רפואה ומשפט | פסיכולוג | ריטלין | רשלנות רפואית | עוד רשלנות רפואית | חיסונים | זכויות החולה | מפת האתרהמידע המופיע באתר אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מבעלי האתר כל אחריות.